Ukryj komunikat X TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności
Ferrari

Ferrari Warszawa

Jubileusz 10-lecia marki Ferrari w Polsce

Dokładnie dekadę temu marka Ferrari zaczęła swoją działalność na polskim rynku. Z tej okazji powstanie samochód wyjątkowy! 812 GTS Decimo Anniversario (z wł. 10 rocznica) to wyjątkowe Ferrari, którego projekt powstał w ramach upamiętnienia 10 lat obecności marki w Polsce.

“Postanowiliśmy uczcić 10-lecie marki w Polsce edycją specjalną modelu 812 GTS. Jednostka silnikowa V12, będąca sercem tego modelu, to kwintesencja motoryzacji.” - dodał Jacek Bąk, General Manager w salonie Ferrari Warszawa - “Auto powstało w specjalnym programie Tailor Made, który pozwala na niezwykle wysoki poziom indywidualizacji zamówienia. Dzięki temu egzemplarz ten jest jedyny na świecie.”

Jak natomiast kształtuje się dotychczasowa historia marki na naszym rodzimym rynku? Pod koniec 2010 roku w dawnym gmachu KC przy ul. Nowy Świat 6/12 otwarto pierwszy salon marki Ferrari w Polsce – Ferrari Warszawa. Kilka lat później jego właścicielami zostali Grupa Pietrzak oraz Adam Niesłuchowski. W 2013 roku powstał pełnowymiarowy salon Ferrari Katowice, zarządzany przez Jakuba i Bogdana Pietrzaków. Zwieńczeniem ekspansji na rynku polskim było oficjalnie otwarcie nowego salonu i serwisu Ferrari Warszawa, które miało miejsce w październiku 2019 r. Warszawski showroom zmienił lokalizację, przenosząc się z Nowego Światu do pełnowymiarowego, nowo wybudowanego obiektu przy ulicy Wirażowej 21 na Okęciu.

Nowy salon Ferrari Warszawa jest jednym z pierwszych obiektów na świecie spełniających najnowsze standardy identyfikacji wizualnej Ferrari, z całkowicie przeprojektowanym pokojem konfiguracji oraz strefą lounge. Nowy obiekt dysponuje 9 miejscami ekspozycyjnymi, nowoczesnym autoryzowanym serwisem oraz strefą podziemną, gdzie poza studiem car detailingu znajdują się dedykowane miejsca garażowe dla aut klientów. Salon ten jest nie tylko miejscem spotkań z klientami marki - ta zupełnie nowa przestrzeń pozwala też na organizację różnego rodzaju wydarzeń (m.in. kawalkada Corsa Baltica, Esperienza Ferrari czy premiery nowych modeli).

W Katowicach natomiast, wraz z rozbudową salonów Ferrari i Maserati, narodziła się idea stworzenia włoskiej restauracji i czegoś zupełnie nowego w Polsce – eleganckiej przestrzeni wystawowej poświęconej motoryzacji. Tak powstała „Ristorante La Squadra”, która zajęła mocną pozycję wśród śląskich restauracji.

W ciągu 10 lat obecności na rynku polskim, marka Ferrari ugruntowała swoją pozycję i zdobyła rzeszę klientów. Pozostają oni wierni włoskiemu designowi do dziś, czego dowodem jest rosnąca liczba zamówień na najnowsze modele w gamie. Jednym z nich jest pierwsza produkcyjna hybryda Ferrari – model SF90 Stradale, a także zapowiadający epokę La Nuova Dolce Vita model Roma.

Inne aktualności
XI Ferrari Corsa Baltica Premiera Ferrari Roma
Pokaż wszystkie aktualności